Debata złotoryjskich seniorów „Aktywność seniorów – szanse i rzeczywistość lokalna”Debata złotoryjskich seniorów


• 24 sierpnia 2018 r. w Klubie Seniora przy ul. Marii Konopnickiej 20 w Złotoryi

odbyła się publiczna debata " Aktywność Seniorów - szanse i rzeczywistość lokalna". Organizacja miała miejsce dzięki współudziałowi Gminy Miejskiej Złotoryi i Rady Seniorów w Złotoryi, w ramach realizowanego zadania publicznego:
• Przestrzeń dla aktywności Rad Seniorów dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020 przez Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów zgodnie z zawartymi umowami o współpracę.

Rada Seniorów w Złotoryi pod przewodnictwem Przewodniczącej Pani Stanisławy Chaim. Wypracowała przebieg debaty, a przede wszystkim zadbała by złotoryjscy seniorzy przybyli bardzo licznie. Nie zabrakło znakomitych gości. Osobiście przybył Pan Robert Pawłowski Burmistrz Miasta Złotoryi, Pan Włodzimierz Bajoński Sekretarz Miasta Złotoryi, Pani Małgorzata Markiewicz odpowiedzialna za współpracę w projekcie ze strony Gminy Miejskiej Złotoryja oraz Pani Agata Kozejda Kierownik Usług Opiekuńczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotoryi.

Obecni byli dziennikarze Gazety Złotoryjskiej.
Przed debatą prowadzono ankietyzację uczestników w zakresie potrzeb seniorów, istniejących barier architektonicznych i pomysłów na wykorzystanie potencjału osób starszych dla dobra społecznego. Przebieg debaty: wykład wprowadzający, dyskusja w grupach tematycznych, dyskusja plenarna i podsumowanie, a na zakończenie smaczny poczęstunek w plenerze. Rada Seniorów w Złotoryi zaprosiła wszystkich uczestników do Zakątka Seniorów.
Wnioski z debaty wraz z podsumowaniem ankietyzacji w formie rekomendacji zostaną przekazane władzom samorządowym oraz Radzie Seniora w Złotoryi.

0Jeszcze nie dodano żadnego komentarza - bądź pierwszy!

  • Prosimy się zalogować, aby wyświetlić odwiedzających Twój profil